Panie, naucz nas modlić się!

Panie, naucz nas modlić się!

Te słowa były tematem Oazy Modlitwy. I Jezus uczył mnie modlitwy:) Dał czas, miejsce, dał Słowo i przykład samego siebie. Przez to wszystko pozwolił na nowo odkryć, jak ważnym elementem w życiu jest modlitwa. Odświeżył prawdę nieco przykurzoną, pozwolił spojrzeć na moją z Nim rozmowę z innej strony.. Przypomniał, że modlitwa to dar. Nauczył, że nie należy mieć wobec niej żadnych oczekiwań, a jedynie przyjść i pozwolić prowadzić się przez nią właśnie Jemu – Jezusowi. Bo On sam najlepiej wie, czego nam trzeba. Wystarczy tylko ofiarować swój czas, swoje myśli, a On będzie działał. Pokazał, że modlitwa jest potrzebna nie Jemu a mnie. On niczego ode mnie nie chce – jedynie serca, które Go będzie słuchało. Bo modlitwa to nie tylko 'zagadywanie’ Jezusa, ale również czas na to, aby usłyszeć Jego głos.. Jednocześnie Jezus nauczył, że problemów z modlitwą nie ma tylko ten, kto się w ogóle nie modli. Dał jednak rady, jak z tymi problemami walczyć.

Swoją miłość Jezus objawiał nie tylko w nauczaniu modlitwy. Pokazywał jak bardzo kocha w najróżniejszych momentach dnia przez najprzeróżniejsze sytuacje. I tak np. fragment jednej z homilii… Wyrył się on w moim sercu. Dla Jezusa nie muszę być doskonała, perfekcyjna, i nie muszę spełniać jakichś tam wymogów. On mnie chce i powołuje do różnych spraw właśnie taką, jaka jestem. I to jest piękne! Niby oczywiste, a jednak musiałam to w sobie na nowo odkryć.

Na nowo też odkryłam piękno bycia we wspólnocie. Cudowna radość! Rewelacyjnie móc się tak ubogacać drugim człowiekiem!:) I tu kolejne potwierdzenie tego, że Jezus wie najlepiej, czego nam trzeba.. Ja nieśmiało prosiłam o to, aby w moim życiu duchowym coś zaczęło się dziać, a On dał mi wspólnotę, w której mogę nad sobą pracować i doświadczać Jego obecności. I uczyć się też czegoś nowego na swój temat:)

Oaza Modlitwy to czas bardzo dobrze spędzony. Nie wahaj się, czy warto w czymś takim brać udział. Jezus obdarowuje naprawdę przeróżnymi łaskami:) Ja już rezerwuję czas na najbliższy OM, aby dać Jezusowi szansę na ubogacenie mnie:)

Iwona

Print your tickets