Oaza Modlitwy Wspólnoty Akademickiej

Członkowie wspólnoty Akademickiej w listopadowy weekend (12-14.11.2021) przeżywali swoją Oazę Modlitwy. To ważny element każdego roku formacyjnego, pozwalający na skupienie, zaangażowanie w dobre przeżycie i zrozumienie treści, z dala od codzienności i jej problemów. Gościliśmy się w domu zakonnym franciszkanów w Józefowie.

Opierając się na książce Tomasza a Kempis 'O naśladowaniu Chrystusa’, pogłębialiśmy swoją wiarę i wiedzę. Zastanawialiśmy się, jak przełożyć to średniowieczne dzieło na nasze dzisiejsze życie, aby poprzez wskazówki w nim umieszczone naśladować Chrystusa w codzienności.

Pomagały nam w tym ciekawe konferencje, które prowadzili nasi goście – ks. Tadeusz Siewko i ks. Łukasz Szlak, warsztaty, spotkania w grupach, a przede wszystkim modlitwa i codzienna Eucharystia. Nie brakło też czasu na integrację, przebywanie przy wspólnym stole i cieszenie się z siebie nawzajem.

Cała nasza Wspólnota jest bardzo wdzięczna Bogu za ten owocny czas – budowania relacji, umacniania w wierze, dla bliźniego i przede wszystkim dla Jezusa!

„Trzeba wiec odrzucić wszelkie przeszkody łaski (…). Postaraj się o ustronie, pokochaj przebywanie samemu z sobą, nie poszukuj z nikim pogawędek (…). Za nic sobie miej cały świat (…). Od znajomych i drogich trzeba się oddalić i od wszelkiej doczesnej pociechy utrzymać wolny umysł” (III, 53)

Print your tickets