Rekolekcje adwentowe i Kiermasz Świąteczny

W dniach 12-15 grudnia 2021 w naszym Duszpasterstwie przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe „Ogień w Kościele”, które wygłosił ks. Robert Skrzypczak – rekolekcjonista, profesor i autor licznych książek.

„Przyszedłem ogień rzucić na Ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” (Łk 12, 49) – cytat ten towarzyszył naszym rozważaniom. Jednakże czy odnalezienie tego ognia i podtrzymanie go jest w obecnych czasach możliwe? Gdzie mamy go szukać? Na te pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas czterech dni nauk rekolekcyjnych.

Te dni były też zwieńczeniem akcji piernikowania, w którą w Adwencie angażowała się nasza Oaza, dzięki pomysłowi i opiece s. Vianneyi.

Zaczęło się od chęci pomocy, a za nią przyszedł pomysł na Kiermasz Świąteczny, podczas którego rozprowadzaliśmy przyrządzone i zdobione własnoręcznie pierniki, razem z różnymi ozdobami świątecznymi. Była też możliwość napicia się zimowej herbaty czy kawy oraz skosztowania ciasta w naszej kawiarence. Jednak zanim doszło do wielkiego finału, członkowie naszej wspólnoty spotykali się, aby dzielnie wykrawać, piec, ozdabiać i pakować pierniki.

Wszystko to pozwoliło nam na uzbieranie kwoty, którą przeznaczyliśmy na dwa cele: Diakonię Oaz Rekolekcyjnych – gdzie mogliśmy wesprzeć przyszłych animatorów kształcących się na kursach dla wychowawców, oraz akcję „Wirtualna Choinka”, organizowaną przez warszawskie Caritas, w ramach której stworzyliśmy prezenty dla Krzysia i Kamili.

Print your tickets